dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Reprezentują III sektor czy nie reprezentują? O Komitecie Monitorującym RPO

W Komitecie Monitorującym RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 wśród 50 członków (i 50 ich zastępców) jest także 5 par (członek-zastępca) z organizacji pozarządowych. W minionym roku Komitet spotykał się 9 razy, a jego członkowie brali także udział w pracy 7 grup roboczych.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Maciej Mordka

2017-05-09, 14.08

Komitet podsumował swoją ubiegłoroczną działalność - jednym z elementów podsumowania jest... coraz bardziej rozbudowany rejestr uchwał Komitetu, które przede wszystkim dotyczą kryteriów do poszczególnych konkursów RPO (Komitet jest jedynym gremium przyjmującym i zmieniającym kryteria konkursów). Z rejestrem uchwał (od czasu powołania Komitetu w kwietniu 2015 do kwietnia 2017) można zapoznać się tutaj (kliknij >>), a harmonogram prac KM za 2016 zamieściliśmy tutaj (kliknij >>).

Elementem podsumowującym aktywność Komitetu jest także statystyka obecności jego członków na posiedzeniach. Publikujemy takie zestawienie, przygotowane przez sekretariat Komitetu, w części dotyczącej reprezentantów spoza administracji publicznej, w tym z organizacji pozarządowych (tutaj >>>).

Przypomnijmy, że w Komitecie Monitorującym RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego sektor pozarządowy reprezentowany jest przez pięć tzw. „par” (członek Komitetu i zastępca członku Komitetu): dwie pary to osoby wybrane na tzw. miejsca „w obszarze właściwym ze względu na rodzaj działalności objętej programem”. Jedną z tych par tworzą Tomasz Dominiak (Stowarzyszenie SUBICERE z Radziejowa) i Ewa Grobelska (Fundacja Daj szansę z Torunia). Drugą ks. Marek Borzyszkowski (Caritas Diecezji Toruńskiej) oraz Mirosława Tomasik (Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica). Kolejne trzy pary zostały wybrane na tzw. miejsca programowe, tj. (1) ochrona środowiska – Zbigniew Szcześniak i Monika Krauze (oboje ze Stowarzyszenia TILIA z Torunia), (2) promowanie włączenia społecznego, równości szans płci, równości szans i niedyskryminacji – Łucja Andrzejczyk i Władysław Dolecki (oboje z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku) oraz (3) ponadbranżowy związek stowarzyszeń (federacja) – reprezentanci Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych: Jan M. Grabowski (Federacja) i Elżbieta Wysocka (Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego). Więcej o aktywności członków Komitetu można przeczytać tutaj >>>, a zainteresowanych bieżącą informacją o działaniach Komitetu ważnych dla III sektora zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku >>>

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.