dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Webinarium dla członków komitetów monitorujących fundusze europejskie 2014+

Kiedy: w dniu 10 czerwca w godz. 13.00-15.00 odbędzie się webinarium dla pozarządowych członków komitetów monitorujących (KM) krajowe i regionalne programy operacyjne 2014-2020.

Wiadomość archiwalna

A A A

Dla kogo: zapraszamy członków, zastępców oraz – w miarę wolnych miejsc – obserwatorów.

Tematyka: zasada partnerstwa – podstawy prawne, cele wprowadzenia, umiejscowienie w polskich przepisach, system komitetów 2014-2020 z nadrzędną rolą Komitetu Umowy Partnerstwa, możliwości, jakie stwarza pozarządowym członkom KM, do czego zobowiązuje pozarządowych członków KM, przykłady/dobre praktyki (z funkcjonowania oraz prac poszczególnych KM, w tym grup roboczych, finansowania wsparcia, dotyczących narzędzi komunikacji, skutków działań rzeczniczych etc.).

Ekspert: Piotr Frączak (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego/Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych/Rada Działalności Pożytku Publicznego/Komitet Umowy Partnerstwa).

Prowadząca: Agata Wiśniewska-Górczewska (koordynatorka Programu Reprezentacji NGO/Europejskiego OFOP-u). Informacje organizacyjne: ilość miejsc jest ograniczona do 100 osób uczestniczących – decyduje kolejność logowania się do pokoju online w dniu webinarium, osoba logująca się jako 101 nie będzie już miała możliwości udziału – data rejestracji nie ma związku z liczbą miejsc.

Ekspert wygłosi prezentację, podczas której uczestnicy będą mogli zadawać pytania lub komentować pisemnie w formie czatu. Odpowiedzi na pytania zostaną udzielone w zależności od możliwości czasowych, jednak na dyskusję zarezerwowaliśmy minimum 30 min.

Długość dyskusji wpłynie na czas trwania webinarium – być może skończy się ono przed godz. 15.00.

Na czacie obowiązuje netykieta i wzajemny szacunek. Niedopuszczalne jest obrażanie innych, jak również używanie obraźliwych słów. Uczestnicy nieprzestrzegający zasad będą usuwani z pokoju.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Webinarium zostanie zarejestrowane oraz udostępnione w terminie późniejszym na Pozarządowym Monitorze Programów Operacyjnych 2014-2020 w zakładce "Dla członków KM".

Informacje techniczne: aby wziąć udział w webinarium:

Pamiętaj:

  • zachęcamy, aby dołączyć kwadrans przed startem webinarium – to idealny czas, aby sprawdzić jakość swojego połączenia lub oswoić się z webinarium;
  • dopóki nie rozpoczniemy spotkania na żywo, będziesz oczekiwał/-a w tzw. „poczekalni”, gdzie możesz przeczytać krótką informację o zaproszonym ekspercie;
  • jeśli korzystasz ze Skype, koniecznie wyloguj się na czas udziału w webinarium, gdyż może to być przyczyną zakłóceń w odbiorze.

Jakiego sprzętu potrzebuję, aby wziąć udział w webinarium?

Wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Zasadniczo nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania, ważne abyś miał/a zainstalowany aktualny bezpłatny Adobe Flash Player 11.3 (link tutaj: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/).

Porty 1935, 443 oraz 80 muszą być otwarte. Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Linuks, to warunkiem udziału w webinarium jest zainstalowanie najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome, która ma wbudowany Flash. Jeżeli chcesz uczestniczyć w webinarium na tablecie lub smartfonie to pobierz wcześniej odpowiednią bezpłatną aplikację:

Po pobraniu aplikacji wpisz kod PIN, który otrzymasz w e-mailu potwierdzającym rejestrację na webinarium.

Webinarium organizuje Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) w ramach realizacji działań finansowanych przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności (PAFW) ze środków programu "Wspieranie organizacji pozarządowych – działania rzecznicze 2015".

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: 2016-06-10
organizator: Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych OFOP
adres: Strzelecka 3 lok. 12, 03-433 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 22 416 40 30, www: http://www.ofop.eu 
źródło: inf. własna OFOP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.